Лист №312 від 26.11.2018р., про перерозподіл Урядом коштів освітньої субвенції для міст та ОТГ

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію про перерозподіл Урядом коштів освітньої субвенції для міст та ОТГ. 

Опубліковано розпорядження Кабінету міністрів України «Про перерозподіл обсягу освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у 2018 році» (завантажити розпорядження). Прийняття цього нормативно-правового акту спричинене дефіцитом освітньої субвенції та критичним станом виплат заробітних плат педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти в окремих містах та об’єднаних територіальних громадах Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Закарпатської, Івано-Франківської, Кіровоградської, Одеської, Сумської, Тернопільської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської та Чернігівської областей.

Загальний обсяг коштів освітньої субвенції, які перерозподіляються між деякими містами та ОТГ, збільшено на 170,2 млн грн. Джерелами покриття таких видатків стали бюджети відповідних областей та окремих районів.

Нагадуємо, АМУ неодноразово зверталася до Прем’єр-міністра України щодо виникнення в багатьох громадах критичної ситуації з виплатою заробітної плати вчителям внаслідок дефіциту освітньої субвенції, та, у зв’язку з цим, необхідності перегляду обсягів освітньої субвенції на 2018 рік та внесення змін до формули її розрахунку.

Також АМУ надсилала до Кабінету Міністрів України інформацію про наявність нерозподілених коштів додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я до бюджетів міст та ОТГ. Ці кошти також можна спрямувати на збільшення обсягів освітньої субвенції для тих громад, які зіткнулися з її дефіцитом.

Коментуючи рішення Уряду, Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан відзначив:

Асоціація міст України наполягає на розподілі залишків освітньої субвенції обласних бюджетів і категорично не підтримує перерозподіл за рахунок громад, які оптимізували мережу закладів освіти.АМУ і надалі лобіюватиме вирішення проблеми дефіциту освітньої субвенції у громадах, забезпечення оплати праці педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти та удосконалення формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами.

Асоціація міст України вітає рішення Уряду та сподівається, що до кінця року відбудеться перерозподіл необхідних видатків громадам міст, селищ та сіл на освітню галузь.

Таблиця додається.

Голова МК профспілки                                                            О.Дзюба

Tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.