Лист № 339 від 06.11.2019р., повідомляє про рішення освітнього комітету парламенту щодо фінансового забезпечення постанови Кабміну № 822-2019.

Головам ППО

            Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького повідомляє про рішення освітнього комітету парламенту щодо фінансового забезпечення постанови Кабміну № 822-2019.

Парламентський комітет з питань освіти, науки та інновацій обговорив відсутність у державному бюджеті коштів на виконання постанови Кабмініу № 822 про підвищення оплати праці педагогів.

Голова освітнього комітету Верховної Ради Сергій Бабак доповів членам комітету, що проєкт Державного бюджету на 2020 рік, зважаючи на обмежені можливості державного бюджету, не містить видатків на реалізацію постанови Кабміну № 822-2019. Проте істотне збільшення видатків на оплати праці педагогів, за словами Сергія Бабака, є вкрай необхідним.

Відтак освітній комітет ВР підтримав компромісну пропозицію Міністерства освіти і науки щодо виплати допомоги в розмірі 10 прожиткових мінімумів працездатних осіб (цей показник береться станом на 1 січня 2020 року, коли він становитиме 2102 гривні – отже, йдеться про допомогу обсягом 21 тисяча 20 гривень).

Ці виплати пропонується здійснити вихователькам закладів дошкільної освіти, молодим учителькам і вчителям (які мають стаж педагогічної роботи до 9 років включно) закладів загальної середньої освіти.

Така бюджетна програма «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату допомоги окремим категоріям педагогічних працівників закладів освіти» потребує фінансування обсягом 5,1 мільярд гривень.

Відповідні пропозиції про запровадження такої бюджетної програми парламентський комітет з питань освіти надіслав парламентському комітету з питань бюджету, Міністерству фінансів України і Кабінету Міністрів України.

Голова МК профспілки                                                            О. Дзюба

Tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.