Головам ППО
Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького інформує про коментар Міністра освіти Ганни Новосад щодо підняття зарплат вчителям і вихователям.
Ганна Новосад розповіла про заплановане підняття вчительських зарплат з 2020 року і пояснила, чи вдасться це зробити.
Міністерка освіти і науки Ганна Новосад під час брифінгу у Львові порушила питання запланованого підняття вчительських зарплат з 2020 року. Вона зазначила, що для виконання урядової постанови, яка це передбачає, потрібно додатково 20 млрд гривень, а знайти такі кошти наразі надзвичайно нереалістично.
Міністерка додала, що у законопроєкті про держбюджет, погодженому в першому читанні, не закладені кошти для підвищення зарплати. Це підвищення, свою чергою, передбачене чинною постановою уряду від 10 липня № 822.
До другого читання держбюджету ми спільно з урядом, Міністерством фінансів, прем’єром, профільними комітетами маємо вирішити та віднайти частину коштів, яка б все-таки покривала виконання частини цієї постанови. Вочевидь, підвищити зарплату усім, кому передбачено цією постановою, виглядає надзвичайно складно. Адже це потребуватиме практично 20 млрд гривень додаткових коштів, зокрема це ляже на місцеві бюджети. Знайти таку кількість додаткового ресурсу на наступний рік наразі видається надзвичайно нереалістично, – пояснила пані Новосад.
МОН розуміє, що є окремі категорії освітян, які потребують першочергової допомоги. Основна робота відбувається у напрямах:
- знайти кошти, щоб підтримати такі категорії освітян;
- розробити необхідні механізми, які б реалізували задумане.
Тому найближчим часом, бо зараз це в форматі консультацій, перемовин, ми вийдемо з інформацією, як все-таки, в якій частині ми зможемо це обіцяне підвищення все-таки виконати, – підкреслила Міністерка.
Пані Новосад також додала, що в частині підвищення зарплат вчителям у садочках, яка оплачується з місцевих бюджетів, розглядається можливість допоміжної субвенції з держбюджету. Вона надаватиметься тим регіонам, які не зможуть самотужки впоратися і віднайти додаткові кошти на підняття.
Якщо ми говоримо про вчителів, то зарплата йде з освітньої субвенції, яка виплачується з державного бюджету, окремі надбавки виплачуються на місцях. Якщо мова йде про вихователів, то ця зарплата повністю виплачується з бюджетів засновників. Що стосується вихователів, ми думаємо про варіант, коли це могла би бути якась допоміжна субвенція на окремі доплати саме тим регіонам, які не можуть покрити додаткові видатки на зарплату. Якщо ж говорити про вчителів, то це все-таки додаткові кошти до освітньої субвенції з державного бюджету, – розповіла Ганна Новосад.
Голова МК профспілки О. Дзюба