Лист № 352 від 18.11.2019р., надає інформацію про дії Профспілки щодо формування проекту Державного бюджету на 2020 рік та низки законопроектів.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію  про дії Профспілки щодо формування проекту Державного бюджету на 2020 рік та низки законопроектів.

22 жовтня 2019 року, у галузевому Міністерстві відбулася робоча зустріч соціальних партнерів – Профспілки працівників освіти і науки України,  Міністерства освіти і науки України, Комітету з питань освіти, науки та інновацій ВРУ – для обговорення гострих освітянських питань та пошуку ефективних шляхів їх вирішення.

Сторони обговорили ряд  актуальних питань, зокрема, держбюджет 2020 та видатки на освіту, використання освітянської субвенції, удосконалення законодавства у галузі освіти, мережі шкіл, оплати праці освітян та інших питань соціально-економічного захисту. Також було піднято питання стипендій для студентства – академічних та соціальних.

Насамкінець соціальні партнери домовилися про подальші кроки та конструктивну співпрацю задля вирішення проблемних питань освітян та студентської молоді, захисту їх прав та гарантій.

28 жовтня 2019 року, відбулася зустріч Голови Профспілки працівників освіти і науки України  Георгія Труханова з народними депутатами від партії «Голос» Святославом Вакарчуком та Інною Совсун.  

У ході зустрічі було обговорено низку актуальних і проблемних питань та досягнуто домовленостей про подальшу спільну роботу з питань поліпшення  якості освіти та дотримання соціально-економічних прав та інтересів освітян.

Сторони  також домовилися щодо необхідності створення робочої групи, до якої увійдуть освітні експерти та працівники профспілки, аби узгодити спільні позиції з нагальних освітянських питань і наразі ми можемо констатувати – вона працює при профільному комітеті ВРУ, хоча перемовини та узгодження спірних питань проходять не просто.

 

29 жовтня 2019 року в Києві пройшла акція протесту профспілки освітян столиці, за активної підтримки представників областей України, в т.ч. з нашої області біля 20 осіб. До людей вийшли народні депутати-представники всіх фракцій (окрім «За життя»). Важливо, що Святослав Вакарчук публічно пообіцяв переглянути пропозиції «Голосу» до законопроекту «Про повну загальну середню освіту».

Голова профільного комітету Сергій Бабак завірив, що комітет докладе всіх зусиль щодо передбачення підвищення оплати праці педагогічним, науково-педагогічним і непедагогічним працівникам в державному бюджеті – 2020.

 

Нещодавно Уряд презентував Бюджет-2020 до другого читання. Зарплати всіх освітян у новому році мають зрости на 9%, а молоді вчителі зі стажем до 10 років наприкінці року отримають виплату в 10 прожиткових мінімумів — майже 21 тисяч гривень; передбачають, що додаткову виплату отримають майже 74 тисячі освітян.

Прем‘єр-міністр Олексій Гончарук визнав:

«Ми платили заробітну плату за кількістю дітей, яка значно менша від реалістичної. А насправді це означає, що ми просто не доплачували останні 4 роки заробітну плату вчителям.

Ми нарешті цю проблему виправляємо і додаємо 2,2 мільярди гривень для того, щоб враховувати ту кількість учнів, яка є реалістичною. На сьогодні це дозволить усім регіонам виплатити повну надбавку за престижність, а не гратися надбавками, як це люблять робити на місцях».

Тож в проекті Державного бюджету  передбачені кошти, які дозволять усім без виключення регіонам країни виплачувати вчителям надбавку за престижність у розмірі 30%.

Ми переконані, що завдяки нашим наполегливим діям Уряд переглянув низку позицій в Державному бюджеті на наступний рік; окрім того узгоджуються наші пропозиції до законопроекту «Про повну загальну середню освіту», «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» проте вся боротьба по відстоюванню наших вимог попереду. В єдності наша сила.

 

Голова МК профспілки                                                        О. Дзюба

Tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.