Лист № 357 від 20.11.2019р., надає інформацію щодо забезпечення економічного зростання, стимулювання розвитку регіонів та запобігання корупції», яким, зокрема, визначено оновлення законодавства про працю, на засіданні Президії ФПУ 03.10.2019р. було розглянуто ситуацію з проектом Трудового кодексу України (постанова Президії ФПУ № П-21-2).

Головам ППО

            Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію, що після підписання Указу Президента України №713 від 20.09.2019р. «Про невідкладні заходи щодо забезпечення економічного зростання, стимулювання розвитку регіонів та запобігання корупції», яким, зокрема, визначено оновлення законодавства про працю, на засіданні Президії ФПУ 03.10.2019р. було розглянуто ситуацію з проектом Трудового кодексу України (постанова Президії ФПУ № П-21-2).

На виконання цієї постанови Федерацією профспілок України надіслано Заяву ФПУ щодо проекту Трудового кодексу Голові Верховної Ради України та керівникам фракцій у Верховній Раді IX скликання, Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, отримано відповідь від голови Комітету Третьякової Г.М.

Також підготовлено профспілковий проект Трудового кодексу України, який розглянуто на засіданні СПО профспілок. Керівництвом ФПУ в межах своїх можливостей проводиться робота з народними депутатами України щодо підтримки цього проекту. Також було запропоновано керівникам всеукраїнських профспілок та територіальних профоб’єднань провести відповідну роботу з народними депутатами щодо підписання проекту Трудового кодексу та внесення його до Верховної Ради України. На жаль, жодної кандидатури станом на 06.11.2019р. не подано.

На виконання п. 2 постанови Президії ФПУ від 03.10.2019р. № П-21-2 Голова ФПУ поінформував про позицію Федерації щодо реформування трудового законодавства на засіданнях Генеральної ради МКП, Виконавчого комітету Пан’європейської регіональної ради та заручився їх підтримкою, зокрема щодо направлення на початку 2020 року відповідної місії до України. З цих питань також поінформовано директора Будапештського офісу МОП про порушення Урядом норм соціального діалогу у відношенні до профспілок.

Голова ФПУ та представники членських організацій взяли участь у засіданні круглого столу «Осучаснення законодавчого регулювання трудових відносин», проведеного 30.10.2019р. Комітетом ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, який ще раз засвідчив наміри Уряду лібералізувати трудове законодавство. Проте роботу над законопроектом не завершено і не подано його до Верховної Ради України.

Подальше просування профспілкового проекту Трудового кодексу потребує широкої підтримки громадян України. З цією метою необхідно розгорнути інформаційно-роз’яснювальну роботу як на національному, так і на регіональному рівнях, зокрема із залученням профспілкових інспекторів праці, наукових експертів та політологів, для формування громадської думки щодо підтримки профспілкового проекту Трудового кодексу, ознайомлення з ним всіх членів профспілок і трудових колективів, як це визначено постановою Президії ФПУ від 03.10.2019р. № П-21-2.

У зв’язку із зазначеним, планується проведення зустрічей з профспілковим активом в областях за участю Голови ФПУ, його заступників, фахівців апарату ФПУ з метою роз’яснення основних пріоритетів профспілкового проекту Трудового кодексу та інших законодавчих ініціатив влади для вироблення консолідованої позиції та відповідного реагування.

 

Голова МК профспілки                                                О. Дзюба

 

Tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.