Лист № 375від 05.12.2019р., надає інформацію щодо відновлення виплат допомог за рахунок соціального страхування.

Головам ППО

 

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію щодо відновлення виплат допомог за рахунок соціального страхування.

Федерація професійних спілок України у своєму листі до Профспілки працівників освіти і науки України інформує, що під тиском державної сторони було затверджено бюджет Фонду соціального страхування на 2019 рік бездефіцитним, хоча фактичний дефіцит коштів досягав майже 2 млрд. грн.

З урахуванням здійснених видатків Фонду у 2019 році було зрозуміло, що запланованих коштів у бюджеті Фонду вистачить лише до листопада ц.р. У зв’язку з цим виконавча дирекція та голова правління Фонду з вересня ц.р. порушували питання про необхідність термінового внесення змін до бюджету, але державна сторона на це ніяк не реагувала.

20 листопада 2019 року Фонд соціального страхування України повідомив про вимушене призупинення перерахування коштів для виплати матеріального забезпечення застрахованим особам, оскільки заплановані відповідною статтею бюджету Фонду кошти закінчилися. Однак, вже 21 листопада Мінсоцполітики і Фондом соціального страхування було повідомлено про продовження перерахування коштів на виплату матеріального забезпечення застрахованим особам.

27 листопада Кабінетом Міністрів України внесено зміни до постанови «Про затвердження бюджету Фонду соціального страхування України на 2019 рік» від 16.01.2019 № 16, яким збільшено видатки Фонду за напрямом матеріального забезпечення та соціальних послуг на 1,37 млрд гривень.

Таким чином, Фонд продовжує фінансування всіх виплат відповідно до законодавства з урахуванням фінансових можливостей.

Разом з тим, у зв’язку із загостренням ситуації в управлінні фондами соціального страхування та з метою забезпечення їх ефективного функціонування і гарантованих виплат застрахованим особам, Григорієм Осовим, як Головою СПО об’єднань профспілок, ініційовано проведення найближчим часом консультації сторін соціального діалогу за участі керівників виконавчих дирекцій фондів соціального страхування. 

Лист ФПУ додається.

Голова МК профспілки                                                           О. Дзюба

 

Tagged , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.