Лист № 388 від 19.12.2019р., надає інформацію щодо про рішення Президії ФПУ

Головам ППО

            Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію про рішення Президії ФПУ.

У сучасних умовах профспілки України мають об’єднати свої зусилля задля недопущення прийняття ліберального трудового законодавства та інших негативних змін у законодавстві, спрямованих на руйнацію системи соціального захисту, соціального страхування, а також тих, що загрожують скороченням робочих місць у ході приватизації.

Саме це було зазначено у Постанові Президії ФПУ, схваленої  18 грудня 2019, на її засіданні після аналізу виконання рішення Ради ФПУ щодо загроз та викликів профспілковому руху і завдань ФПУ в сучасних умовах.

Після обговорення того, що вже зроблено у цьому напрямі, Президія дійшла висновку, що спілчанам необхідно активно захищати свої права та права профспілкової організації, в якій вони перебувають. Потрібно вести широку роз’яснювальну роботу з членами профспілок, щоб мотивувати до профспілкового членства і з метою збереження профорганізацій, як таких.

Під час дискусії зазначалося, що в сучасних умовах ФПУ вибудовує нову схему взаємодії з Урядом України, комітетами Верховної Ради України та роботодавцями, Ці дії спрямовані на розвиток та зміцнення соціального діалогу.

Так, відновлено присутність Голови ФПУ на засіданнях Кабінету Міністрів України, що дає змогу доносити до урядовців профспілкову позицію з актуальних питань життя громадян. На розгляд профспілкової сторони надаються проекти нормативно-правових актів, що також забезпечує профспілкам можливість висловити і зазначити в них свою позицію.

Особливо відмічено, що саме наполеглива і принципова позиція ФПУ при обговоренні відповідного рішення, не дозволила нівелювати штрафи для роботодавця за прийом на роботу працівників без оформлення трудових відносин.

Активна і жорстка позиція тисяч освітян, продемонстрована під час акції протесту, не дозволила прийняти у жовтні цього року законопроект, який би обмежував їх права на належну оплату праці.

Протягом останніх місяців до активних переговорів з відстоювання прав спілчан вдавалися всеукраїнські профспілки працівників державних установ, освіти, охорони здоров’я, вугільної галузі, хімічних та нафтохімічних галузей промисловості тощо.

Президія ФПУ прийняла низку інших заходів для недопущення поглиблення кризових явищ на ринку праці, вивільнення та масового виїзду за межі України тисяч працівників – членів профспілок. 

 

Голова МК профспілки                                                         О. Дзюба

Tagged , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.