Лист № 67 від 19.03.2020р., надає інформацію про особливий порядок видачі лікарняних під час карантину.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію про особливий порядок видачі лікарняних під час карантину.

Фонд соціального страхування продовжує здійснення виплат за лікарняними застрахованим особам згідно з нормами чинного законодавства.
Також ФСС надав роз’яснення щодо оформлення лікарняних та виплату по них у період надзвичайної ситуації, пов’язаної з інфекційною хворобою COVID-19.
Загальні правила виплати за лікарняними на території України діють. Нагадуємо, що у разі хвороби застрахованої особи, Фонд оплачує листок непрацездатності, починаючи з шостого дня і до повного одужання, — повідомив ФСС.
Під час карантину діє особливий порядок видачі листів тимчасової непрацездатності. Зокрема, отримати лікарняний може особа, яка тимчасово відсторонена від роботи під час карантину, якщо її робота пов’язана з обслуговуванням населення у разі, якщо ця особа контактувала з інфекційно-хворою людиною і є бактеріоносієм, та якщо вона не може бути переведена на іншу роботу. Такий листок непрацездатності оплачується Фондом. При цьому такий листок непрацездатності видається лікарем-інфекціоністом, або лікарем-терапевтом.
Зазначається, що фінансова допомога за рахунок Фонду у такому випадку надається з першого дня і за весь час відсутності на роботі з цієї причини.
«На час самоізоляції під медичним наглядом задля запобігання поширенню коронавірусної інфекції Фонд соціального страхування буде компенсувати 50% заробітку на підставі отриманого працюючим відповідного лікарняного листка. Також надається право на отримання допомоги у разі тимчасової непрацездатності особам, які перебувають у спеціалізованих закладах охорони здоров’я», — повідомляється Фондом.
При цьому ФСС наголошує, що наразі у терміновому порядку вживаються заходи щодо спрощення процедури отримання лікарняних листків.
Запровадження Електронного реєстру листків непрацездатності знаходиться на фінальному етапі.
Звернутись за консультацією можна на «гарячу лінію» Фонду за телефоном 0-800-501-892.

Голова МК профспілки О. Дзюба

Tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.