Лист № 86 від 05.04.2021р., надає інформацію щодо запланованих змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Головам ППО

            Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію щодо запланованих змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

        Мінсоцполітики напрацювало кардинальні зміни до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105-XIV. Втілені вони у законопроекті «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації функцій Фонду соціального страхування України».

По-першеелектронний реєстр листків непрацездатності стане частиною реєстру застрахованих осіб.

Листок непрацездатності стане лише електронним, бо формуватимуть його програмними засобами електронного реєстру листків непрацездатності на підставі медичного висновку з тимчасової непрацездатності та зареєстрованого за єдиним реєстраційним номером.

Фонд соцстраху проводитиме перевірку обґрунтованості медичних висновків з тимчасової втрати працездатності в закладах охорони здоров’я та у лікарів, які провадять медичну практику як ФОП.

По-друге, за кошти Фонду соцстраху виплачуватимуть допомогу по тимчасовій непрацездатності починаючи із 11-го дня непрацездатності замість нині діючого правила із 6-го дня. Тому роботодавці почнуть оплачувати листки непрацездатності за перші 10 днів тимчасовій непрацездатності.

По-третє, допомогу по тимчасовій непрацездатності пропонують не надавати за періоди:

  • простою, крім випадків, коли тимчасова непрацездатність настала до простою;
  • тимчасової непрацездатності, зазначеної у медичному висновку з тимчасової втрати працездатності, визнаному необґрунтованим.

По-четверте, ініціюють зміни у розмірах допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Її будуть виплачувати застрахованим особам залежно від страхового стажу в таких розмірах:

  • 50% середньої зарплати (доходу) — застрахованим особам, які мають страховий стаж до 5 років;
  • 60% середньої зарплати (доходу) — застрахованим особам, які мають страховий стаж від 5 до 10 років;
  • 70% середньої зарплати (доходу) — застрахованим особам, які мають страховий стаж від 10 до 15 років;
  • 80% середньої зарплати (доходу) — застрахованим особам, які мають страховий стаж від 15 до 20 років;
  • 100% середньої зарплати (доходу) — застрахованим особам, які мають страховий стаж понад 20 років.

На сьогодні допомогу по тимчасовій непрацездатності у розмірі 100% зарплати отримують застраховані особи із страховим стажем більше 8 років. А після цієї реформи ті, хто має, приміром, 9 років страхового стажу претендуватимуть на лікарняні у розмірі 60% заробітку.

По-п’яте, допомога на поховання виплачуватимуть у двократному розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на дату смерті.

Мінсоцполітики пропонує, аби Закон запрацював із 1 серпня 2021 року, крім норм, які стосуються виплати лікарняних за кошти Фонду соцстраху із 11-го дня непрацездатності, які набирають чинності з 1 січня 2022 року.

Голова МК профспілки                                                           О. Дзюба

 

Tagged , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.