З 1 липня – автоматичне призначення пенсії

З 1 липня Пенсійний фонд України впровадив нову сервісну послугу – автоматичне призначення пенсії.

Пенсія призначається автоматично при досягненні пенсійного віку. При цьому немає необхідності додатково звертатись та особисто відвідувати органи Пенсійного фонду.

Сервіс дозволяє надати всю необхідну для призначення пенсії інформацію завчасно та провести перевірку наявних у Пенсійному фонді даних.

Послуга надається засобами вебпорталу з використанням кваліфікованого електронного підпису (КЕП).

Користувач, який не є пенсіонером та який авторизувався на вебпорталі Фонду за допомогою КЕП:

заповнює атрибути анкети (заяву; загальні дані; дані документу, що посвідчує особу; адресу проживання та реєстрації; дані щодо обраного способу виплати призначеної пенсії та отримання пенсійного посвідчення);

  • додає скановані копії документів (обов’язкові та ті, які вважає за необхідне надати) для підтвердження його права на певні доплати та пільги);
  • підписує анкету-заяву КЕП та надсилає її до органу Фонду.

За результатами опрацювання анкети – заяви користувач отримає інформацію про автоматичне призначення пенсії, дату такого призначення та розмір пенсії за допомогою СМС повідомлення, засобами вебпорталу та через мобільний додаток.

Нормативними документами, що регулюють надання сервісних послуг із автоматичного призначення пенсій є:

Постанова Правління Пенсійного Фонду України від 30.07.2015 № 13-1 «Про організацію прийому та обслуговування осіб які звертаються до органів Пенсійного Фонду України» (із змінами і доповненнями);

Розпорядження Кабінету Міністрів України від 25.06.2012 № 401-1 «Про доступ у сфері загальнообов’язкового державного пенсійного страхування» (із змінами і доповненнями).

Одночасно звертаємо увагу на те, що ЦК Профспілки вимагає від органів державної влади відновлення пенсії за вислугу років працівникам освіти на виконання рішення Конституційного Суду України від 4.06.2019 року № 2-р/2019, яким визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними) зміни до Закону України від 05.11.1991 № 1788-XII «Про пенсійне забезпечення» (в частині права на пенсію за вислугу років працівникам освіти за наявності спеціального стажу не менше 25 років).

Bookmark the permalink.

Comments are closed.