Збіг відпустки з хворобою працівника

Збіг відпустки з хворобою працівника

Вид відпусткиЗагальні правила при збігу відпустки із лікарняним
Відпустка переноситься або продовжується
Щорічні відпустки (основна і додаткові):
• основна відпустка;
•додаткова відпустка за роботу із шкідливими і важкими умовами праці;
•додаткова відпустка за особливий характер праці, у тому числі за умови праці та ненормований робочий день.Інші додаткові відпустки, передбачені законодавством: (щорічна додаткова відпустка за стаж державної служби, за стаж служби в ОМС) (ср. 025135600)
Відпустка переноситься на інший період або продовжується (ч. 2 ст. 80 КЗпП, ч. 2 ст. 11 Закону про відпустки).

Лікарняний оплачується за загальними правилами (абз. 3 ч. 2 ст. 15 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105-XIV)

Додаткові відпустки працівникам, які мають двох і більше дітей до 15 років або повнолітню дитину — особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групиСоцвідпустки на дітей переносяться на інший період або продовжуються у порядку, визначеному ст. 11 Закону про відпустки, тобто за правилами, установленими для щорічної відпустки (ч. 7 ст. 20 Закону про відпустки)

Лікарняний оплачується за загальними правилами

Відпустка не переноситься, не продовжується
Додаткові відпустки у зв’язку з навчаннямПри збігу цих відпусток з лікарняним працівника пріоритетною подією є відпустка.
Дні такого збігу у навчальній або творчій відпустці оплачуються відповідно відпускними.Дні накладки відпустки без збереження зарплати і лікарняного залишаються неоплаченою відпусткою.Лікарняні, які почалися під час таких відпусток і збігаються з днями цих відпусток, не оплачують (п. 6 ч. 1 ст. 16 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105-XIV).

Якщо працівник продовжує хворіти і після закінчення відпустки, то лікарняні йому оплачують з дня, що настає за днем закінчення відпустки. При цьому відлік перших 5 днів непрацездатності (за рахунок роботодавця) починають з першого дня хвороби працівника. Зауважте, при визначенні розрахункового періоду для обчислення середньої зарплати орієнтуємося на перший день хвороби працівника, зазначений у лікарняному

Творчі відпустки
Відпустки без збереження зарплати
Відпустка по догляду за дитиною до 3 (6, 14, 16, 18) роківДоглядова відпустка не переривається, не продовжується і не переноситься на інший період.

При збігу з відпусткою для догляду до 3 (6, 14, 16, 18) років лікарняного, якщо при цьому працівник (працівниця) не працює, не оплачуються періоди тимчасової непрацездатності. Оскільки лікарняні мають компенсувати (повністю або частково) працівникові втрату заробітної плати при настанні страхового випадку. Отже, немає зарплати — немає втрати заробітку. Відповідно немає що компенсувати

«Чорнобильські», «бойові» відпусткиВідпустка не продовжується і не переноситься.

Період хвороби, що збігся з такими відпустками, оплаті не підлягає.

Якщо працівник продовжує хворіти і після закінчення відпустки, то час хвороби оплачують починаючи з дня, що настає за днем закінчення цієї відпус

 

Tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.