09.04.2020 № 02-5/ 239 Міністерство освіти і науки України

Головам ППО

Профспілка працівників освіти і науки України звертається з приводу численних запитів керівників закладів освіти, що пов’язані з обмеженнями, встановленими постановою Кабінету Міністрів України від 2 квітня 2020 р. № 255 та від 8 квітня 2020 р. № 262 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 », стосовно осіб, які досягли 60-річного віку, та потребують самоізоляції.    Пунктом 4 постанови зокрема встановлено, що особами, які потребуютьсамоізоляції, є особи, які досягли 60-річного віку, крім осіб, які здійснюють заходи, пов’язані з недопущенням поширення COVID-19, забезпечують діяльність об’єктів
критичної інфраструктури.
   Серед осіб, які досягли 60-річного віку, є значна частина працівників закладів освіти, які забезпечують охорону та збереження майна, обслуговування будівель та приміщень і обладнання. Відсторонення їх від роботи загрожує розкраданню матеріальних цінностей, пошкодженню будівель та приміщень, особливо у період карантину.
До таких об’єктів критичної інфраструктури відповідно до постанови
Кабінету Міністрів України № 262 відносяться установи, які надають послуги у сферах життєзабезпечення населення, зокрема, централізованого водопостачання, водовідведення, постачання електричної енергії і газу, охорони здоров’я, комунальні служби.
Профспілка вважає, що при вирішенні питання охорони закладів освіти та збереження їх майна в умовах карантину, вахтерів, сторожів, робітників з обслуговування можна розглядати як працівників, що належать до комунальних служб.
Розраховуємо на підтримку та якнайшвидше врегулювання питання можливості забезпечення збереження майна та обслуговування будівель споруд і обладнання закладів освіти, зокрема штатними працівниками, які досягли 60- річного віку, як це передбачено, зокрема для працівників, які надають послуги у сфері комунального забезпечення, охорони здоров’я, інших сфер, з безумовним дотриманням ними інших заходів, спрямованих на запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19.

                                    Голова Профспілки                    Г.Ф.Труханов

Tagged , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.