Лист № 138 від 02.06.2020р., надає інформацію щодо листків непрацездатності працівникам віком від 60 років на час самоізоляції.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію щодо листків непрацездатності працівникам віком від 60 років на час самоізоляції.

Право на допомогу з тимчасової непрацездатності має застрахована особа, яка перебуває на самоізоляції під медичним наглядом у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби COVID-19, а також локалізацію та ліквідацію її спалахів та епідемій (п. 5-1 ч. 1 ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV).

До таких осіб належать:

  • особи, які мали контакт із хворим на COVID-19, крім осіб, які перебували у засобах індивідуального захисту у зв’язку з виконанням службових обов’язків;
  • особи, щодо яких є підозра на інфікування, або особи, які хворіють на COVID-19 та не потребують госпіталізації.

Лікуючий лікар визначає на підставі галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я строк самоізоляції хворого на COVID-19 або особи з підозрою на інфікування COVID-19. Інформацію про таких осіб лікар заносить до електронного сервісу «Дій вдома» Єдиного державного веб-порталу електронних послуг (далі — система).

Працівники державних установ МОЗ епідеміологічного профілю вносять до системи інформацію про осіб, які мали контакт з пацієнтом з підтвердженим випадком COVID-19 та несуть ризик поширення хвороби. Строк самоізоляції таких осіб становить 14 днів.

Про це йдеться у пунктах 5 та 6 Порядку проведення протиепідемічних заходів, пов’язаних із самоізоляцією осіб, затвердженого Постановою КМУ від 11.03.2020 № 211 (в редакції Постанови КМУ від 22.04.2020 № 291).

Особи, яким виповнилося 60 років, потребують самоізоляції, але не перебувають під медичним наглядом листок непрацездатності  не оформляють.

 

Голова МК профспілки                                                       О. Дзюба

Tagged , , , , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.