Лист 01.08.2023 № 235 надає інформацію видавництва «Бухгалтер 911» про Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей використання відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами» від 13.07.2023 р. № 3238-IX.

Головам ППО

               Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію видавництва «Бухгалтер 911» про Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей використання відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами» від 13.07.2023 р. № 3238-IX.

               Президент підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей використання відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами» від 13.07.2023 р. № 3238-IX. Даним законом надано можливість працюючій жінці, за відсутності медичних протипоказань, та за її бажанням розпочинати відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами пізніше, ніж за 70 (90) днів до очікуваної дати, а також переносити невикористані дні відпустки на період після пологів.

При цьому загальна тривалість відпустки, передбачена законодавством, не змінюється.

Такий підхід сприятиме врахуванню позиції та інтересів жінок, вагітність яких протікає без ускладнень та які мають бажання продовжувати реалізувати своє право на працю та присвячувати свій час професійному розвитку до пологів, а після народження дитини мати більше часу для відновлення.

Якщо ж вагітна жінка не має наміру починати відпустку у зв’язку з пологами пізніше або для цього існують медичні протипоказання, то відповідну відпустку їй будуть надавати традиційно, як і зараз.

Відповідні зміни внесено до:

  • статті 178 КЗпП;
  • статті 17 Закону «Про відпустки»;
  • пункту 10 частини першої статті 30 Закону «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;
  • статті 18 Закону «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Закон № 3238-IX набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування. На день підготовки матеріалу документ офіційно не опубліковано.

Голова МК профспілки                                                        О. ДЗЮБА

Tagged , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.