Лист 02.03.2023 № 67 надає інформацію чи мають право керівники або інші працівники закладу освіти викладати у своєму закладі понад повну ставку.

Головам ППО

                Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію чи мають право керівники або інші працівники закладу освіти викладати у своєму закладі понад повну ставку.

                Міністерство освіти і науки України у листі від 27.01.2023 р. № 1/1274-23 надало роз’яснення. Згідно з ним Інструкція про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти від 15.04.1993 р. № 102 (далі — Інструкції № 102) залишається чинною. Відповідно до пункту 91 цієї Інструкції, керівні працівники закладів освіти мають право вести викладацьку роботу чи заняття з гуртками в цьому закладі, але не більше 9 годин на тиждень (360 годин на рік), якщо вони за основною посадою отримують повний посадовий оклад (ставку).

Іншим працівникам закладів освіти надано право вести викладацьку роботу чи заняття з гуртками в цьому закладі, але в середньому не більше 12 годин на тиждень (480 годин на рік), якщо вони за основною посадою отримують повний посадовий оклад (ставку).

Якщо викладацька чи гурткова робота виконується в межах, визначених пунктом 91 Інструкції № 102, таку роботу дозволено керівним та іншим працівникам закладів освіти у цьому ж закладі освіти в межах свого робочого часу за основною посадою, тому така викладацька чи гурткова робота не є сумісництвом.

Працівникам за норму годин, визначену в пункті 91 Інструкції № 102 (тобто не більше 9-и годин на тиждень для керівних працівників та не більше 12-и для інших працівників), оплата проводиться понад основний посадовий оклад (ставку) у порядку, передбаченому відповідно для вчителів, викладачів та керівників гуртків (за тарифікацією).

За години викладацької роботи чи занять з гуртками, виконані, як виняток через виробничу необхідність понад норму, зазначену в пункті 91 Інструкції № 102, здійснюється погодинна оплата праці за фактичну кількість годин, але не більше 240 годин на рік.

Наприкінці листопада 2022 року втратили чинність постанова КМУ від 03.04.1993 р. № 245 та наказ Мінпраці, Мінфіна, Мінюста від 28.06.1993 р. № 43. Відповідно до роз’яснення МОН, через втрату чинності цими документами працівники інших закладів, установ, підприємств та організацій втратили право на залучення до педагогічної (викладацької) роботи у заклади освіти, виконання якої відповідно до переліку робіт, що не є сумісництвом (Наказ № 43, що втратив чинність), допускалося в робочий час з дозволу керівника підприємства, установи, організації без утримання заробітної плати (зокрема педагогічну роботу з погодинною оплатою праці в обсязі не більше 240 годин на рік). Наразі МОН рекомендує для продовження виконання такої педагогічної роботи у закладах освіти залученими працівниками з інших закладів, установ, підприємств та організацій (в обсязі не більше 240 годин на рік з погодинною оплатою праці), та оскільки така робота виконувалася з дозволу керівника підприємства, установи, організації за основним місцем роботи, відкоригувати графіки роботи таких працівників за основним місцем роботи, керуючись нормами статті 60 КЗпП (застосування гнучкого графіка роботи), для надання їм можливості здійснювати викладацьку (педагогічну) діяльність за затвердженим у закладах освіти розкладом.

Голова МК профспілки                                                     О. ДЗЮБА

Tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.