Лист 04.07.2023 № 216 надає інформацію видавництва «КАДРОВИК.UA» у яких випадках роботодавець може видати працівникам трудові книжки.

Головам ППО

                Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію видавництва «КАДРОВИК.UA» у яких випадках роботодавець може видати працівникам трудові книжки.

             Роботодавець може видати працівникові трудову книжку:

  • у разі звільнення (ст. 47 Кодексу законів про працю України);
  • після завершення включення Пенсійним фондом України до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування відсутніх відомостей про трудову діяльність працівників (пункт 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі»);
  • під час дії воєнного стану (ст. 7 Закону України від 15 березня 2022 року № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»).

Видача трудової книжки працівникові здійснюється під підпис.

Звертаємо увагу, що під час дії воєнного стану роботодавець на свій розсуд може видати працівникам трудові книжки у випадках, коли працівник продовжує трудову діяльність та відомості про його трудову діяльність ще не включені до Реєстру застрахованих осіб лише у місцевості, де ведуться активні бойові дії. Адже статтею 7 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15 березня 2022 року № 2136-IX визначено, що у період дії воєнного стану порядок організації діловодства з питань трудових відносин, оформлення і ведення трудових книжок та архівного зберігання відповідних документів у районах активних бойових дій визначається роботодавцем самостійно, за умови забезпечення ведення достовірного обліку виконуваної працівником роботи та обліку витрат на оплату праці.

Видача трудової книжки працівникові здійснюється під підпис у Книзі обліку руху трудових книжок і вкладишів до них із зазначенням дати та підстави видачі трудової книжки.

Голова МК профспілки                                                        О. ДЗЮБА

Tagged , , . Bookmark the permalink.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*