Лист 04.12.2023 № 369 Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію Пенсійного фонду України про різницю між медичним висновком та е-лікарняним.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію Пенсійного фонду України про різницю між медичним висновком та е-лікарняним.

              У зв’язку з повним переходом в Україні (з урахуванням факторів воєнного стану) на електронні лікарняні необхідно розуміти різницю між медичним висновком про тимчасову непрацездатність та е-лікарняним, який є електронним аналогом паперового листка непрацездатності.

Медичний висновок про тимчасову непрацездатність, або МВТН — це електронний документ, який:

  • містить висновок лікаря за результатами медичної експертизи з тимчасової втрати працездатності,
  • засвідчує тимчасову непрацездатність,
  • може бути підставою для створення е-лікарняного.

Лікуючий лікар може сформувати МВТН на підставі медичних записів в електронній системі охорони здоров’я за умови пред’явлення паспорта чи іншого документа, що засвідчує особу непрацездатного. Формування МВТН — безкоштовне.

Якщо пацієнт потрапив до лікарні — МВТН буде сформовано під час поступлення з прогнозованою кінцевою датою його госпіталізації.

Е-лікарняний (листок непрацездатності в електронному вигляді) — електронний документ, що засвідчує факт тимчасової непрацездатності особи.

Є підставою для звільнення від роботи та оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за кошти роботодавця, призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Документ формується в Електронному реєстрі листків непрацездатності Пенсійного фонду України на підставі медичного висновку про тимчасову непрацездатність (МВТН) або рішення органу опіки та піклування.

Голова МК профспілки                                         Олександр ДЗЮБА

Tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.