Лист 07.03.2024 № 77 Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію Пенсійного фонду України як перевірити набутий страховий стаж онлайн.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає  інформацію Пенсійного фонду України як перевірити набутий страховий стаж онлайн.

          Частиною 1 статті 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. № 1058-IV (далі — Закон № 1058) передбачено, що страховий стаж — це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Водночас, нормами Закону № 1058 визначено, що з 01.01.2004 р. страховий стаж обчислюється за даними персоніфікованого обліку, а за період до набрання чинності цього Закону № 1058 — на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло раніше (підстава — трудова книжка або інші документи, які підтверджують періоди роботи, навчання, військової служби, догляду за дитиною та інші).

Страховий стаж, набутий до 01.01.2004, підтверджується трудовою книжкою та документами, визначеними постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній» від 12.08.1993 р. № 637.

Переглянути свій страховий стаж можна на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України або у мобільному додатку «Пенсійний фонд».

Для цього:

1.    Зайдіть на вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України portal.pfu.gov.ua/.

2.    Увійдіть в свій особистий кабінет, авторизувавшись зручним для Вас способом: за допомогою кваліфікаційного електронного підпису (КЕП), Дія.Підпис, інтегрованої системи електронної ідентифікації (id.gov.ua).

Інформація щодо наявного страхового стажу відображається в реквізиті «Загальний страховий стаж» закладки «Страхові дані, наявні в РЗО» головної сторінки профілю користувача вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України.

Пункт «Загальний страховий стаж» транслює підсумок загального страхового стажу, який розраховується автоматично відповідно до вимог Закону № 1058:

  • з 01.01.2004 обчислюється за даними, що містяться в персональній обліковій картці реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового соціального страхування;
  • до 01.01.2004 — за результатами оцифрування трудової книжки та інших документів про стаж.

В закладці «Страховий стаж» розділу «Мій страховий стаж» інформація відображається починаючи з 01.01.2004 (у відповідності до відомостей у розрізі підприємств). Розрахунок страхового стажу відбувається автоматично, з врахуванням сплачених внесків.

В довідці за формою «Витяг з Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування» (Витяг з РЗО), яку можна сформувати в особистому електронному кабінеті — розділ «Комунікації з ПФУ» — сервіс «Запит на отримання електронних документів», доступна детальна інформація щодо набутого особою стажу у розрізі місяців за періоди до та після 01.01.2004.

Голова МК профспілки                                       Олександр ДЗЮБА

Tagged , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.