Лист 08.02.2024 № 44 Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію видавництва «Практика управління закладом освіти» чи можна секретарю у закладі освіти, який працює за сумісництвом, запровадити дистанційну роботу.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає  інформацію видавництва «Практика управління закладом освіти» чи можна секретарю у закладі освіти, який працює за сумісництвом, запровадити дистанційну роботу.

          Дистанційна робота — це форма організації праці, за якої працівник виконує роботу поза робочими приміщеннями чи територією роботодавця, в будь-якому місці за вибором працівника та з використанням інформаційно-комунікаційних технологій (ч 1 ст. 60-2 КЗпП).

Якщо ж секретар може дистанційно виконувати лише частину функцій, розгляньте варіант поєднання дистанційної роботи з роботою в закладі освіти.

За погодженням між працівником і роботодавцем працівник може поєднувати дистанційну роботу з роботою на робочому місці у приміщенні закладу освіти. Особливості поєднання дистанційної роботи з роботою на робочому місці у приміщенні чи на території роботодавця встановлюють трудовим договором про дистанційну роботу (ч. 6 ст. 60-2 КЗпП).

Поки триває воєнний стан, дистанційну роботу для секретаря можете запровадити наказом (ч. 11 ст. 60-2 КЗпП).

Якщо секретар виконує роботу дистанційно, режим роботи в наказі не зазначаєте. При дистанційній роботі працівник розподіляє робочий час на власний розсуд, на нього не поширюються правила внутрішнього трудового розпорядку, якщо інше не визначили в трудовому договорі (ч. 5 ст. 60-2 КЗпП).

Якщо секретар виконуватиме роботу в закладі освіти, у наказі про прийняття на роботу за внутрішнім сумісництвом обов’язково потрібно визначити робочі години працівника, які не повинні збігатися з робочими годинами на основному місці роботи.

Сумісництво — працівник виконує, крім основної, іншу оплачувану роботу на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації (ч. 1 ст. 102-1 КЗпП).

Голова МК профспілки                                 Олександр ДЗЮБА

Tagged , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.