Лист 08.02.2024 № 43 Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію видавництва «Практика управління закладом освіти» Чи зараховувати до міжатестаційного періоду відпустку без збереження зарплати та військову службу за мобілізацією.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає  інформацію видавництва «Практика управління закладом освіти» Чи зараховувати до міжатестаційного періоду відпустку без збереження зарплати та військову службу за мобілізацією.

           Відповідно до пункту 3 розділу ІІІ Положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом МОН від 09.09.2022 №805 (далі — Положення про атестацію), за наявності обставин, що унеможливлюють діяльність педагогічних працівників, які атестуються, та перешкоджають проведенню атестації, перебіг строків проведення атестації, встановлених цим Положенням, припиняється і відновлюється після усунення обставин, що стали перешкодою для проведення атестації.

Згідно з пунктом 7 розділу ІІІ Положення про атестацію у разі настання обставин, що не залежать від волі педпрацівника та перешкоджають проходженню ним атестації, проведення атестації має бути перенесено за рішенням відповідної атестаційної комісії до припинення таких обставин, але не більше ніж на один рік. У такому випадку за педпрацівником зберігається раніше присвоєна кваліфікаційна категорія/ педагогічне звання до проходження ним атестації у порядку, визначеному цим Положенням.

Пунктом 5 розділу ІІІ Положення про атестацію встановлено, що педагогічний працівник, який атестується, може подати до атестаційної комісії документи в паперовій або електронній формі.

Пунктом 8 розділу ІІІ Положення про атестацію передбачено, що атестаційна комісія може запросити педагогічного працівника на своє засідання, виникнення до нього питань, зокрема пов’язаних з поданими ним документами.

Пунктом 9 розділу ІІІ Положення про атестацію передбачено, що педагогічний працівник може бути присутнім на засіданні атестаційної комісії під час розгляду питань, що стосуються його атестації, зокрема в режимі відеоконференцзв’язку.

Тобто участь педагога під час засідання атестаційної комісії не є обов’язковою. Перенести термін атестації можна за наявності прохання працівника, що засвідчується заявою.

Відпустка без збереження на тривалий термін дозволена частиною третьою статті 12 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 №2136-ІХ, якою передбачено, що протягом періоду дії воєнного стану роботодавець на прохання працівника може надавати йому відпустку без збереження заробітної плати без обмеження строку, встановленого частиною першою статті 26 Закону України «Про відпустки».

Пунктом 6 розділу І Положення про атестацію передбачено можливість позачергової атестації педагогічного працівника за його ініціативою.

Тому у ситуації з тривалою відпусткою педагогічних працівників без збереження заробітної плати та ситуацією, пов’язаною з мобілізацією педагогічних працівників, після закінчення цих подій педагог може пройти як чергову, так і позачергову атестацію. Позачергова атестація можлива й виключно за ініціативою педагога.

Голова МК профспілки                          Олександр ДЗЮБА

Tagged , , . Bookmark the permalink.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*