Лист 08.06.2022 № 125 надає інформацію про заклик Профспілок до ВРУ не підтримувати проект трудової реформи.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію про заклик Профспілок до ВРУ не підтримувати проект трудової реформи.

                Профспілки України  звернувся до Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука щодо прийнятого в першому читанні 12 травня 2022 р. законопроекту № 5371 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого i середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність».

У зверненні йдеться про те, що положення законопроекту № 5371 суперечать Конституції України, Конвенціям MOП, Директивам ЄC та в умовах зростання безробіття, відсутності достатньої кількості робочих місць призведуть до погіршення умов трудового договору для працівника порівняно з чинним законодавством та законодавством країн Європейського Союзу. Профспілки разом з працівниками з розумінням ставляться до існуючих обмежень на період дії складних для країни умов. Проте, ліквідація трудових прав не знаходить розуміння i обурює працівників, які сьогодні докладають героїчних зусиль, як на передовій так i трудовому фронті, для перемоги України в цій повномасштабній i кровопролитній війні.

Профспілки України вважають пріоритетним розробку та прийняття нового Трудового кодексу України за участі профспілок — законних представників трудящих, який би враховував міжнародні норми й соціальні стандарти, визначені конвенціями Міжнародної організації праці та законодавчими актами Європейського Союзу.

Профспілки закликали народних депутатів України захистити європейський вибір Українського народу та не голосувати за проект № 5371.

 

Голова МК профспілки                                                      О. Дзюба

Tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.