Лист 08.06.2022 № 126 надає інформацію щодо надання відпусток за минулі роки під час воєнного стану.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію щодо надання відпусток за минулі роки під час воєнного стану.

                Чи можна скористатись всією щорічною відпусткою за минулі роки під час війни, сумарний строк яких перевищує 24 календарних дні.

На період воєнного стану діє Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 р. № 2136-IX (далі — Закон № 2136).

В ст. 12 Закону № 2136 визначено, що у період воєнного стану:

1.     Щорічна основна оплачувана відпустка надається працівникам тривалістю 24 календарні дні.

2.     Роботодавець може відмовити працівнику у наданні будь-якого виду відпусток (крім відпустки у зв’язку вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку), якщо такий працівник залучений до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури.

3.     Роботодавець на прохання працівника може надавати йому відпустку без збереження зарплати без обмеження строку, встановленого ч. 1 ст. 26 Закону України «Про відпустки».

Тобто, 24 календарних дні щорічної основної відпустки під час дії Закону № 2136 надають всього за будь який період, а не за кожен відпрацьований рік.

Голова МК профспілки                                                            О. Дзюба

Tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.