Лист 08.06.2023 № 190 надає інформацію видавництва «КАДРОВИК.UA» як оформити звільнення працівника.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію видавництва «КАДРОВИК.UA» як оформити звільнення працівника.

               Звільнення працівника може відбуватися за ініціативою однієї із сторін або на вимогу третіх осіб. Підстави для припинення або розірвання трудового договору (що означає звільнення працівника) зазначені у статтях 36, 38, 39, 40, 41 КЗпП. Для кожної з підстав сама процедура оформлення звільнення працівника буде відрізнятися, але можна зазначити загальний алгоритм, яким можна керуватися при звільненні працівника за будь-яких підстав.

Алгоритм

1.     Наявність підтвердженої та оформленої документально підстави для звільнення працівника (це може бути заява працівника, відповідне рішення роботодавця, доповідна записка безпосереднього керівника, медичний висновок тощо).

2.     Отримання згоди профспілкового комітету підприємства на таке звільнення (за потреби).

3.     Видання наказу про звільнення.

4.     Оформлення належним чином трудової книжки (якщо трудова книжка зберігається на підприємстві або якщо працівник вимагає внести до неї запис про звільнення) та видача її працівникові у день звільнення під підпис у Книзі обліку трудових книжок та вкладишів до них та особовій картці № П-2 (якщо трудова книжка на момент звільнення зберігалася на підприємстві).

5.     Видача працівникові копії наказу про звільнення (можна зафіксувати підписом у особовій картці № П-2).

6.     Передача відомостей про звільнення працівника на вебпортал Пенсійного Фонду України.

7.     Закриття особової справи працівника.

Голова МК профспілки                                                      О. ДЗЮБА

Tagged . Bookmark the permalink.

Comments are closed.