Лист 08.06.2023 № 192 надає інформацію Управління Держпраці чи може працівник отримати компенсацію за невикористану відпустку без звільнення за попередні роки.

Головам ППО

                Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію Управління Держпраці чи може працівник отримати компенсацію за невикористану відпустку без звільнення за попередні роки.

                Законом України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504-96/ВР (далі — Закон про відпустки) та КЗпП України визначено порядок оплати відпусток. Так, статтею 2 Закону про відпустки забороняється замінювати відпустки грошовою компенсацією, крім випадків, передбачених статтею 24 цього Закону. Відповідно до статті 24 Закону про відпустки за бажанням працівника частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією. При цьому тривалість наданої працівникові щорічної та додаткових відпусток не повинна бути менше ніж 24 календарних дні.

Отже, виплата компенсації за невикористану відпустку можлива лише для працівників з подовженою тривалістю щорічної основної відпустки або наявністю щорічної додаткової відпустки. Якщо ж працівник має щорічну відпустку лише стандартної тривалості (24 к. дн.), то він може отримати компенсацію відпустки лише в одному випадку — при звільненні.

Голова МК профспілки                                                         О. ДЗЮБА

Tagged , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.