Лист 08.09.2022 № 218 надає інформацію про зарахування періоду навчання до страхового стажу.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію про зарахування періоду навчання до страхового стажу.

В Україні при виході на пенсію враховується страховий стаж та вік. Своєю чергою, обсяг страхового стажу може впливати на розмір пенсії. У Пенсійному фонді України (ПФУ) розповіли, коли період навчання у виші зараховується до страхового стажу для пенсії.

Страховий стаж – це період, протягом якого людина підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню і за який щомісяця сплачено страхові внески. Поняття «страховий стаж» запроваджено Законом України від 9.07.2003 №1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», який набув чинності з 1.01.2004.

Періоди трудової діяльності зараховуються до страхового стажу при обчисленні пенсії за періоди до 1.01.2004 згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення», а після 1.01.2004 – Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Водночас до страхового стажу прирівнюється весь трудовий стаж, набутий до 1.01.2004. Зокрема, й періоди навчання за денною (очною) формою у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах по підготовці кадрів, підвищенню кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі. Після 1.01.2004 до страхового стажу зараховується час навчання лише за умови добровільної сплати єдиного соціального внеску.

Час навчання підтверджується дипломами, посвідченнями, свідоцтвами, а також довідками та іншими документами, що видані на підставі архівних даних і містять відомості про періоди навчання.

Голова МК профспілки                                                      О. Дзюба

 

Tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.