Лист 08.09.2022 № 217 надає інформацію щодо відтермінування військового обліку жінок.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію щодо відтермінування військового обліку жінок.

               Наразі у Верховній Раді на рівні профільного комітету Верховної Ради доопрацьовується проект Закону «Про внесення змін до статті 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу». Свої пропозиції, які серед іншого передбачають, що взяття на військовий облік жінок носить виключно добровільний характер, Міністерство оборони України раніше направило до Комітету. Разом з тим, розуміючи, що законотворчий процес є тривалим, Міноборони, в межах повноважень, підготувало наказ, яким вчергове відтермінувало строки взяття жінок відповідних професій/спеціальностей на військовий облік ще на рік — до 1 жовтня 2023 року. Відповідний наказ 6 вересня підписав міністр оборони Олексій Резніков.

Про це заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила у своєму Facebook. Але Наказ має бути ще зареєстровано в Мін’юсті та офіційно опубліковано в офіційних виданнях. Ганна Маляр вкотре підкреслила, що норма про обов’язкову постановку жінок відповідних професій/спеціальностей на військовий облік регулюється саме законом.

Цей наказ не змінює норм чинного законодавства, але він дозволить Комітету, а потім і парламенту в цілому, доопрацювати і внести зміни до законодавства, аби врегулювати це питання. Вона наголосила, що в межах своїх повноважень Міноборони може лише відтермінувати строки. І наразі вже прийнято відповідне рішення: ще на рік — до 1 жовтня 2023 — їх відтерміновано. В Мінобороні сподіваються, що за цей час парламентарі зможуть на законодавчому рівні встановити, що військовий облік жінок відповідних професій/спеціальностей є виключно добровільним. Маляр наголосила: «Робота в комітеті Верховної Ради активно продовжується. Тому, ніякої паніки і зради. Ніяких обмежень для жінок не існує. Після прийняття відповідних змін до законодавства щодо виключно добровільного взяття на військовий облік жінок, необхідності знов і знов відтерміновувати строки наказами Міноборони більше не буде».

Голова МК профспілки                                                           О. Дзюба

Tagged . Bookmark the permalink.

Comments are closed.