Лист 09.05.2023 № 149 надає інформацію про прийнятий Верховною Радою за основу у першому читанні законопроект № 8313.

Головам ППО

                Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію про прийнятий  Верховною Радою за основу  у першому читанні законопроект № 8313.

                3 травня 2023 року Верховна Рада прийняла за основу законопроект № 8313 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування надання та використання відпусток, а також інших питань».

Законопроектом пропонується внести до Кодексу законів про працю та деяких законів низку змін, а саме:

 • Порядок та умови надання відпусток для підготовки та участі в спортивних змаганнях регулюються трудовим та/або колективним договором.
 • Виключення норм щодо творчих відпусток та відпусток у зв’язку з профспілковим навчанням.
 • Відпустка при народженні дитини надається в чітко визначений термін — не пізніше трьох місяців з дня народження дитини. Батьку дитини, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, така відпустка надається після отримання відповідного рішення суду.
 • Щорічну відпустку може бути поділено на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів, не тільки на прохання працівника, а й за такої необхідності у роботодавця. При цьому поділ щорічної відпустки має бути відображений у графіку відпусток, який погоджується із профспілками.
 • Відпустка у зв’язку з усиновленням дитини надається незалежно від віку дитини.
 • У разі використання чи виплати грошової компенсації за додаткову відпустку працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину — особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, працівник не користується правом на неї в календарному році звільнення на іншому підприємстві, в установі, організації.
 • Загальний максимальний термін надання працівнику відпустки без збереження заробітної плати за сімейними обставинами та з інших причин збільшується з 15 до 30 календарних днів на рік.
 • У період дії воєнного стану роботодавець може відмовити працівнику у наданні будь-якого виду відпусток (крім відпустки у зв’язку вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку), якщо такий працівник залучений до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури, до виконання робіт, виробництва товарів оборонного призначення або до виконання мобілізаційного завдання (замовлення).
 • Забезпечення військовослужбовців, звільнених у зв’язку з демобілізацією із військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, військової служби за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, відпочинком тривалістю 60 робочих днів з виплатою двомісячного грошового забезпечення впродовж мобілізаційного періоду за рахунок Державного бюджету України.
 • Виключення педагогічного та науково-педагогічного персоналу із переліку осіб, за якими під час проходження військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, або військової служби за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, зберігається попередній середній заробіток.
 • Регулювання діяльності Голови Національної служби посередництва і примирення та його заступників відповідно до Закону «Про державну службу».

Голова МК профспілки                                                            О. ДЗЮБА

Tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.