Лист 11.05.2023 № 151 надає роз’яснення Мінекономіки щодо отримання грошової компенсації за невикористані дні щорічної відпустки.

Головам ППО

                Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає роз’яснення Мінекономіки щодо отримання грошової компенсації за невикористані дні щорічної відпустки.

               Мінекономіки у листі від 03.05.2023 р. № 4706-05/20086-09 надало роз’яснення щодо отримання грошової компенсації за невикористані дні щорічної відпустки в період воєнного стану.

Щорічна основна відпустка за рішенням роботодавця може обмежуватись тривалістю 24 календарні дні за поточний робочий рік (ч. 1 ст. 12 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 р. № 2136-IX). Якщо тривалість щорічної основної відпустки працівника становить більше 24 календарних днів, то надання не використаних у період воєнного стану днів такої відпустки переноситься на період після припинення або скасування воєнного стану. При цьому в період дії воєнного стану роботодавець може відмовити працівнику у наданні невикористаних днів щорічної відпустки. Проте незмінними залишаються вимоги законодавства, які передбачають при звільненні працівника у період воєнного стану виплачувати грошову компенсація.

Водночас за бажанням працівника частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією. При цьому тривалість наданої працівникові щорічної та додаткових відпусток не повинна бути менше ніж 24 календарних дні.

Тому при бажанні працівника, лише після використання ним 24 календарних днів щорічної відпустки (за робочий рік, за який надається відпустка), за решту днів невикористаної щорічної відпустки має бути виплачено грошову компенсацію.

Голова МК профспілки                                                          О. ДЗЮБА

Tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.