Лист 12.03.2024 № 79 Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію Міністерства охорони здоров’я України про отримання лікарняного дистанційно.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає  інформацію Міністерства охорони здоров’я України про отримання лікарняного дистанційно.

          Епідсезон триває, кількість респіраторно-вірусних сезонних захворювань, таких як ГРВІ, COVID-19 та грип, залишається високою. МОЗ нагадує, що українці мають можливість залишатися вдома за наявності симптомів цих хвороб і звернутися до лікаря для експертизи тимчасової непрацездатності дистанційно.

Для цього вам потрібно зробити такі кроки:

1.    Зверніться до лікаря дистанційно за допомогою засобів телефонного зв’язку, інтернет-телефонії або засобів телемедичного зв’язку. На підставі отриманої інформації лікар сформує медичний висновок про тимчасову непрацездатність — електронний документ в електронній системі охорони здоров’я.

2.    Ви отримаєте смс-повідомлення з номером медичного висновку тимчасової непрацездатності (далі — МВТН) від електронної системи охорони здоров’я.

3.    МВТН автоматично потрапить до Електронного реєстру листків непрацездатності, який веде Пенсійний фонд. На основі даних, що містить МВТН, формується електронний листок непрацездатності. Це саме той документ, за яким нараховуються виплати.

4.    Тепер чекайте смс-повідомлення вже від Пенсійного фонду — з номером лікарняного. Це значить, що все оформлено успішно.

5.    Повідомте роботодавця, що захворіли, зателефонувавши або переславши номер лікарняного. Побачити ваш листок він зможе в кабінеті страхувальника на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду. Через 7 днів після дати закриття лікарняного роботодавець зможе його сплатити.

Звертаємо увагу, що за необхідності продовжити МВТН на період понад п’ять календарних днів — ви маєте обов’язково з’явитися на особистий прийом до лікаря.

Дистанційно можна отримати й електронний рецепт, який лікар може виписати для лікування. Нагадаємо, що навіть перший електронний рецепт відтепер можна отримати без особистого прийому.

Голова МК профспілки                                       Олександр ДЗЮБА

 

Tagged . Bookmark the permalink.

Comments are closed.