Лист 12.07.2023 № 225 надає інформацію видавництва «КАДРОВИК.UA» чи обов’язково укладати письмовий трудовий договір.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію видавництва «КАДРОВИК.UA» чи обов’язково укладати письмовий трудовий договір.

               Трудовий договір можна укласти в усній або письмовій формі. Відповідно до статті 24 Кодексу законів про працю (далі — КЗпП) додержання письмової форми є обов’язковим:

  • при організованому наборі працівників;
  • при укладенні трудового договору про роботу в районах з особливими природними географічними і геологічними умовами та умовами підвищеного ризику для здоров’я;
  • при укладенні контракту;
  • у випадках, коли працівник наполягає на укладенні трудового договору у письмовій формі;
  • при укладенні договору з неповнолітнім;
  • при укладенні трудового договору з фізичною особою;
  • при укладенні трудового договору про дистанційну роботу або про надомну роботу;
  • при укладенні трудового договору з нефіксованим робочим часом;
  • в інших випадках, передбачених законодавством України (для працівників релігійних організацій, для працівників, які проходять альтернативну службу, для працівників, які беруть участь у громадських роботах, для працівників фермерських господарств).

В інших випадках можна укласти усний трудовий договір. Для цього працівнику потрібно написати заяву про прийняття на роботу на ім’я керівника підприємства. Натомість роботодавець повинен видати наказ про прийняття працівника на роботу (у випадку якщо трудовий договір укладено в письмовій формі, то саме він є підставою для видання наказу, якщо трудовий договір укладено в усній формі, то підставою для видання наказу буде заява працівника про прийняття на роботу), адже статтею 24 КЗпП передбачено, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням роботодавця.

Також звертаємо увагу, що згідно з частиною першою статті 2 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15 березня 2022 року № 2136-IX у період дії воєнного стану сторони за згодою визначають форму трудового договору.

Голова МК профспілки                                                        О. ДЗЮБА

Tagged . Bookmark the permalink.

Comments are closed.