Лист № 149 від 04.06.2021р., надає інформацію про трудові права жінки у відпустці по догляду за дитиною.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію про трудові права жінки у відпустці по догляду за дитиною.

                   Мінекономіки у листі від 28.04.2021 р. № 4712-06/25508-07 нагадало про трудові права жінки під час її перебування у відпустці по догляду за дитиною до трьох років. Жінка, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною, має право у зв’язку з роботою на умовах неповного робочого часу на щорічну відпустку. Адже за бажанням жінки у період перебування її у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку вона може працювати на умовах неповного робочого часу або вдома (ч. 4 ст. 18 Закону про відпустки). Водночас робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників, зокрема, й права на відпустку. До того ж жінка вправі на свій розсуд у будь-який час припинити відпустку по догляду за дитиною, а потім знову піти в таку відпустку або, перебуваючи у такій відпустці, приступити до роботи на умовах неповного робочого часу. Аби надати жінці щорічну відпустку вона повинна перервати відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Припиняють відпустку, видавши наказ (розпорядження) роботодавця про припинення відповідної відпустки на підставі заяви працівниці. Після закінчення щорічної відпустки за заявою жінки їй знову може бути надано відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.                                                              

            Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію про трудові права жінки у відпустці по догляду за дитиною.

Голова МК профспілки                                                             О. Дзюба

Tagged , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.