Лист 15.06.2023 № 202 надає інформацію Управління Держпраці як відкликати працівника з відпустки.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію  Управління Держпраці як відкликати працівника з відпустки.

                Правова база для відповіді на це питання: стаття 79 Кодексу законів про працю України та стаття 12 Закону України «Про відпустки».

Для того, щоб відкликати працівника з відпустки, роботодавцю потрібно дотримуватися декількох важливих умов:

  • відкликання допускається тільки із щорічної відпустки. Не передбачено відкликання із соціальних відпусток, відпусток без збереження заробітної плати, творчих та навчальних відпусток, із відпустки для участі у змаганнях;
  • працівник надав згоду на своє відкликання від відпустки;
  • відкликання можливе у виключних випадках: виробнича аварія та усунення її наслідків, стихійне лихо та усунення його наслідків, запобігання нещасним випадкам, недопущення простою, відвернення псування чи загибелі майна підприємства;
  • основна безперервна частина відпустки (до відкликання чи після нього) становить не менше 14 календарних днів;
  • якщо невикористану частину відпустки не буде надано працівникові після закінчення дії причин, з яких його було відкликано з відпустки, цю частину за згодою сторін буде перенесено на інший період.

Документальне оформлення відкликання з відпустки:

  • отримання письмової згоди працівника на переривання щорічної відпустки;
  • підготовка доповідної або службової записки на ім’я роботодавця від безпосереднього керівника працівника;
  • оформлення наказу про відкликання працівника з відпустки, де зазначити, дату, коли працівник має стати до роботи; кількість невикористаних днів щорічної відпустки; термін надання невикористаних днів щорічної відпустки.

Невикористану частину щорічної відпустки має бути надано працівнику, як правило, до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців після закінчення робочого року, за який надається відпустка.

У разі відкликання працівника з відпустки його працю оплачують з урахуванням тієї суми, що була нарахована як оплата невикористаної частини відпустки.

Голова МК профспілки                                                      О. ДЗЮБА

Bookmark the permalink.

Comments are closed.