Лист № 151 від 09.06.2020р., надає інформацію щодо додаткової соціальної відпустки на дітей для працівниці- сумісниці.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію щодо додаткової соціальної відпустки на дітей для працівниці- сумісниці.

Відповідно до ст. 19 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років або дитину з інвалідністю, або яка усиновила дитину, матері особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, одинокій матері, батьку дитини або особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, який виховує їх без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла під опіку дитину або особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, чи одному із прийомних батьків надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (ст. 73 КЗпП).

Згідно зі ст. 21 КЗпП працівник має право працювати за сумісництвом. Робота за сумісництвом — це робота за трудовим договором і вона не обумовлює обмежень трудових прав працівників. Вони, як і працюючі за основним місцем роботи, мають право на щорічні, додаткові та соціальні відпустки (ст. 2 Закону про відпустки).

Таким чином, працівниця-сумісниця має право на «дитячу» відпустку повної тривалості (10 чи 17 днів — якщо підстав декілька) як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом. Зазвичай такі відпустки надають одночасно за основним місцем роботи і за сумісництвом.

При звільненні працівника, який має право на відпустки за ст. 19 Закону про відпустки, виплачується грошова компенсація за невикористані відпустки відповідно до ст. 24 цього Закону. З огляду на це діє таке правило: якщо жінку приймають на основне місце роботи серед року, то за поточний рік і до його закінчення вона вже не має права на «дитячу» відпустку, тому що за попереднім місцем роботи вона або мала скористатися такою відпусткою, або при звільненні отримати компенсацію. І жодні довідки про те, що вона не скористалася цим правом чи не отримала компенсації, тут до уваги не беруть. Розрахуватися з нею відпусткою «в натурі» чи грошима мав попередній роботодавець, до нього й слід звертатися.

Якщо жінку приймають на роботу за сумісництвом, то через те, що вона вступає в трудові відносини за новим трудовим договором, а Закон про відпустки надає їй право як на щорічну відпустку, так і на додаткові чи соціальні, вона має право на «дитячу» відпустку починаючи з року приймання на роботу.

Голова МК профспілки                                                           О. Дзюба

 

Tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.