Лист 16.02.2023 № 52 надає інформацію про оплату перших 5 календарних днів лікарняного суміснику.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію про оплату перших 5 календарних днів лікарняного суміснику.

              Відповідно до п. 2 Порядку оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів роботодавця від 26.06.2015 р. № 440, оплата перших 5 календарних днів тимчасової непрацездатності здійснюється за основним місцем роботи застрахованої особи та за місцем роботи за сумісництвом у формі матеріального забезпечення, що повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу).Підставою для оплати днів тимчасової непрацездатності є виданий в установленому порядку листок непрацездатності. Дні тимчасової непрацездатності оплачуються залежно від страхового стажу в розмірах, визначених ч. 1 ст. 17 Закону «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105-XIV (далі — Закон № 1105).

Тож із зазначеної норми розуміємо, що змін щодо оплати перших   к. д. не було. Вони, як і раніше, оплачуються окремо роботодавцем за основним місцем роботи та роботодавцями за місцями роботи за сумісництвом. Дні тимчасової непрацездатності не оплачуються з підстав, зазначених в ст. 16 Закону № 1105.

Оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця здійснюються на підставі виданого в установленому порядку листка непрацездатності (у разі видачі листка непрацездатності у формі документа на папері — на підставі його копії, засвідченої підписом керівника і скріпленої печаткою (у разі наявності) за основним місцем роботи) та довідки про середню заробітну плату за основним місцем роботи. Якщо особа працює на кількох роботах за сумісництвом, додатково додаються довідки про середню заробітну плату за місцями роботи за сумісництвом (п. 30 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням від 26.09.2001 р. № 1266, далі — Порядок № 1266). Форма довідки наведена в додатку до Порядку.

У випадку, якщо працівник не надасть відповідних довідок, то з цього приводу нещодавно ФСС надало роз’яснення в листі від 06.06.2022 р. № 363-11-1 та зазначив, що вказані довідки не впливають на рішення роботодавців щодо призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, а лише використовується для правомірного обчислення суми такого матеріального забезпечення. Під правомірним обчисленням мається на увазі розрахунок лікарняних в межах максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, тобто щоб дотриматися норм п. 30 Порядку № 1266.

Голова МК профспілки                                                             О. ДЗЮБА

Tagged , , . Bookmark the permalink.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*