Лист 16.02.2023 № 53 надає інформацію про сумісництво та суміщення.

Головам ППО

                Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію про сумісництво та суміщення.

Сумісництво за двома посадами

Відповідно до ст. 21 КЗпП, працівники підприємств, установ, організацій мають право, крім основного трудового договору, укладати трудові договори про роботу за сумісництвом. При цьому таких договорів може бути кілька, тобто працювати за сумісництвом можна не на одному підприємстві.

Сумісництвом вважається виконання працівником, крім основної, іншої оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації або у роботодавця — фізичної особи. Тобто, працівник поряд з основною роботою може працювати сумісником на декількох підприємствах (у різних роботодавців) (ст. 1021 КЗпП).

Займати ж дві різні посади за сумісництвом у одного роботодавця не можна, оскільки унеможливлюється оформлення на роботу такого працівника, починаючи від подання повідомлення про прийняття на роботу до податкової і закінчуючи відображенням в об’єднаній звітності.

Суміщення сумісника

Суміщення професій (посад) — це виконання працівником поряд із своєю основною роботою, зумовленою трудовим договором, додаткової роботи за іншою професією (посадою) в межах робочого часу за основною роботою на одному і тому самому підприємстві, установі, організації.

Отже, відразу з визначення зрозуміло, що суміщення посад можливе лише за основним місцем роботи. Робота зовнішнього сумісника за суміщенням не передбачена законодавством.

Голова МК профспілки                                                   О. ДЗЮБА

Tagged , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.