Лист 17.10.2022 № 263 надає інформацію що отримають роботодавці та працівники із оновленням законодавства про колективні договори.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію що отримають роботодавці та працівники із оновленням законодавства про колективні договори.

               Проект Закону України «Про колективні угоди та договори», який покликаний оновити чинний, але застарілий закон «Про колективні договори і угоди», Верховна Рада проголосувала за основу у першому читанні. З ухваленням та набуттям чинності цього законопроекту наймані працівники та роботодавці отримають більш сучасні та дієві інструменти для ведення соціального діалогу, захист сторін колективних угод буде посилено. «Колективно-договірне регулювання трудових відносин в Україні потребувало суттєвого оновлення. Статистика свідчить про те, що інтерес до укладення колективних договорів в умовах чинного правового регулювання зменшується. І це є проблемою, оскільки робітники та роботодавці втрачають випробуваний та надійний інструмент діалогу. Для виправлення ситуації та наближення українського законодавства в цій сфері до європейського Уряд разом з представниками зацікавлених сторін напрацював відповідний законопроект. Його ухвалення відкриє нові можливості для захисту своїх інтересів працівниками та роботодавцями», — зазначила заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна.

Закон  визначає порядок застосування роботодавцем умов колективних угод у випадках, коли він зобов’язаний враховувати положення угод різного рівня (територіального, галузевого, локального тощо). Та встановлює взаємозв’язок між нормами колективних угод галузевого і територіального рівня. Крім того, законопроект передбачає можливість призупинення й зупинення дії окремих положень колективних угод і договорів — за згодою сторін та у разі настання форс-мажорних обставин (перелік яких зазначено в договорі).

Проект Закону України «Про колективні угоди та договори» узгоджується з положеннями Європейської соціальної хартії, а також директив 23 та 533 ЄС. У процесі розробки законопроект був максимально узгоджений сторонами соціального діалогу (профспілками і роботодавцями) та експертами Міжнародної організації праці.

Голова МК профспілки                                                      О. Дзюба

Tagged , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.