Лист 20.04.2023 № 125 надає інформацію коли роботодавець повинен видати паперову трудову книжку працівникові.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію коли роботодавець повинен видати паперову трудову книжку працівникові. 

               Відповідно до пункту 2 розділу II Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» від 05.02.2021 р. № 1217-IX (далі — Закон № 1217), після завершення ПФУ робіт з унесення відсутніх відомостей про трудову діяльність працівників до Реєстру застрахованих осіб наявні трудові книжки видаються працівникам особисто під підпис. Таким чином, після того як ПФУ внесе до Реєстру застрахованих осіб відомості про трудову діяльність працівника, роботодавець повинен видати паперову трудову книжку працівникові під підпис. Тобто трудова книжка видається не після сканування та передання скан-копій до ПФУ, а після того, як ПФУ перевірить та внесе відсутні відомості про трудову діяльність працівника до Реєстру застрахованих осіб. Саме тому радимо регулярно перевіряти статус звернення стосовно переданих скан-копій трудових книжок працівників в особистому кабінеті страхувальника на вебпорталі ПФУ в розділі «Відомості про трудові відносини» (статус «Виконано» означатиме, що відомості внесено до Реєстру застрахованих осіб). Якщо у фахівців, які займаються оцифруванням відомостей про трудову діяльність працівників, будуть зауваження — це відображатиметься у статусі відповідного звернення. Такі зауваження потрібно усунути та повторно надати скан-копії відповідної трудової книжки.

Чекати дня звільнення або 10 червня 2026 року, щоб видати працівникові трудову книжку, не потрібно. Адже Законом № 1217 передбачено, що після завершення робіт з унесення відсутніх відомостей про трудову діяльність працівників до Реєстру застрахованих осіб трудову книжку потрібно віддавати працівникові.

Голова МК профспілки                                                      О. ДЗЮБА

Tagged , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.