Лист 20.10.2022 № 268 надає інформацію про звернення профспілок до Президента щодо загрози скасування державного соціального страхування.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію про звернення профспілок до Президента щодо загрози скасування державного соціального страхування.

Спільний представницький орган репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні звернувся листом до Президента України В. Зеленського з проханням скористатися правом вето щодо прийнятого 21.09.2022 року Верховною Радою України Закону України № 2620-IX «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (реєстр. № 3663 від 15.06.2020).

Профспілки зауважують, що розгляд цього законопроекту відбулося із порушеннями вимог Конституції України та статті 116 Регламенту Верховної Ради України, зокрема, текст законопроєкту доповнено положеннями, які не були предметом розгляду в першому читанні.

За прийнятим Законом № 2620-IX багато послуг і виплат буде скасовано:

  • право працівника на лікування та реабілітацію у санаторно-курортних закладах після перенесення захворювань і травм;
  • надання допомоги, яку працівники отримують під час перебування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортного закладу після перенесених захворювань і травм;
  • обов’язок оплачувати вартість придбаних інструментів, протезів, інших пристосувань та відшкодовувати потерпілому інші необхідні витрати, пов’язані з його професійною підготовкою (фінансування таких заходів перекладається на державний бюджет в разі затвердження програм фінансування);
  • обов’язок фінансувати витрати на медичну та соціальну допомогу, у тому числі на додаткове харчування, придбання ліків, спеціальний догляд, побутове обслуговування, протезування, реабілітацію у сфері охорони здоров’я, санаторно-курортне лікування, придбання спеціальних засобів пересування тощо.

Працівників, які отримали інвалідність внаслідок нещасного випадку на виробництві, позбавляють:

  • можливості отримати безоплатно путівку на санаторно-курортне лікування або самостійно придбати її з подальшим компенсуванням її вартості. Замість цього, залишається лише компенсація витрат на проїзд до/від місця лікування;
  • права на додаткову оплачувану відпустку на період санаторно-курортного лікування;
  • права на безоплатне чи пільгове отримання автомобіля або компенсацію його вартості у разі самостійного придбання.

Лист звернення додається.

Голова МК профспілки                                                          О. Дзюба

Завантажити (PDF, 233KB)

Bookmark the permalink.

Comments are closed.