Лист № 202 від 09.09.2020р., надає інформацію щодо роз’яснення ФСС від чого залежить розмір і тривалість оплати лікарняних для працівників.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію щодо роз’яснення ФСС від чого залежить розмір і тривалість оплати лікарняних для працівників.

Фонд соціального страхування України нагадав, що залежно від причини тимчасової непрацездатності різниться розмір і тривалість її оплати, а саме:
• непрацездатність, викликана будь-яким захворюванням або травмою, що не пов’язані з виробництвом, фінансується Фондом, починаючи с шостого дня непрацездатності і до відновлення здоров’я. Перші п’ять днів оплачує роботодавець. Розмір такої допомоги залежить від тривалості страхового стажу і складає від 50% до 100% середнього доходу;
• тимчасова непрацездатність, викликана необхідністю догляду за хворою дитиною до 14 років або родичем, фінансується Фондом з першого дня догляду. Розмір допомоги також залежить від тривалості страхового стажу, а тривалість виплат складає до трьох днів (до семи у виняткових випадках) – у разі догляду за хворим членом сім’ї, до 14 днів – у випадку догляду за хворою дитиною і за весь період, доки дитина потребує догляду, – у разі стаціонарного лікування;
• самоізоляція працівника через COVID-19 фінансується у розмірі 50% середнього доходу незалежно від тривалості страхового стажу, виплати здійснюються, починаючи з шостого дня самоізоляції під медичним наглядом. Перші п’ять днів оплачує роботодавець. Виключення становлять медичні працівники — для них Фонд фінансує допомогу у розмірі 100% середнього доходу незалежно від тривалості страхового стажу.
За інформацією ФСС, у січні-серпні 2020 року до Фонду подали на оплату майже 2 мільйони листків непрацездатності.
Фінансування допомог по тимчасовій непрацездатності здійснюється ФСС на підставі отриманої від страхувальника (роботодавця) заяви-розрахунку, від терміну подачі якої залежить дата фінансування матеріального забезпечення.

Голова МК профспілки О. Дзюба

Tagged , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.