Лист 21.07.2023 № 230 надає інформацію видавництва «ЛІГА: БІЗНЕС» щодо прийнятого Верховною Радою України в цілому законопроекту № 7629 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення вимог законодавства про колективні угоди та договори».

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію видавництва «ЛІГА: БІЗНЕС» щодо прийнятого Верховною Радою України в цілому законопроекту № 7629 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення вимог законодавства про колективні угоди та договори».

            Документом підвищено розмір штрафу за окремі види правопорушень:

  • ухилення від участі в колективних переговорах — від 10 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170–850 грн) (чинна норма — від 3 до 10 нмгд);
  • ненадання інформації для ведення колективних переговорів і здійснення контролю за виконанням колективних угод, договорів — від 5 до 10 нмгд (85–170 грн) (чинна норма — від 1 до 5 нмгд).

Водночас пропонується не накладати штраф на осіб, які представляють роботодавців, у яких кількість працівників не перевищує 25 осіб, і профспілки, коли вони представляють інтереси працівників таких роботодавців. Закон набирає чинності через шість місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану.

Голова МК профспілки                                                            О. ДЗЮБА

Tagged , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.