Лист № 21 від 27.01.2020р., надає інформацію щодо обсягу робіт для одного прибиральника.

Головам ППО

            Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію щодо обсягу робіт для одного прибиральника.

Який обсяг робіт з прибирання приміщення при 8-ми годинному робочому дні потрібен для нарахування мінімальної заробітної плати?

Норми обслуговування площі для одного прибиральника встановлюються відповідно до Міжгалузевих норм чисельності робітників, що обслуговують громадські будівлі (далі — Міжгалузеві норми), затверджених наказом Міністерства праці України від 11.05.2004 № 105.

Відповідно до частини першої статті 50 Кодексу законів про працю України нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень. Норма обслуговування для прибиральника службових приміщень відповідає 8-ми годинному робочому дню.

При визначенні норми обслуговування прибиральниками службових приміщень визначено такий перелік робіт:

  • прибирання службових приміщень, сходів;
  • витирання пилу, підмітання вручну та миття вручну або за допомогою машин і пристроїв стін, підлоги, стелі, віконних рам, жалюзі і скла, дверних блоків, меблів та килимових виробів;
  • чищення і дезінфікування раковин та іншого санітарно-технічного устаткування;
  • очищення урн від паперу і промивання їх дезінфікуючими розчинами;
  • збирання сміття та винесення його до встановленого місця;
  • додержання правил санітарії та гігієни в приміщеннях, що прибираються.

Коефіцієнт заставленості визначається з відношення площі, яку займають предмети, які знаходяться у приміщенні одного призначення, до всієї площі приміщень, що відображено в таблиці 1.

Табл. 1. Норма обслуговування для прибиральника за зміну

Заставленість0,20,21–0,400,41–0,600,60
Площа, м2560480400320

Якщо у зміну прибирання здійснюється більше одного разу, то норма обслуговування і норма часу обслуговування перераховуються. Перерахунок виконується помноженням норми обслуговування на відповідний поправочний коефіцієнт або відношенням на нього норми часу обслуговування. У Типових нормах обслуговування для прибиральників виробничих приміщень промислових підприємств містяться поправочні коефіцієнти для перерахування норм для різної повторюваності прибирання приміщень, які не мають відходів, що наведені у таблиці 2.

Табл. 2. Поправочні коефіцієнти

Повторюваність прибирання у зміну1,21,41,61,82,02,22,42,62,83,0
Поправочні коефіцієнти0,830,710,620,550,50,450,410,380,350,33

У Міжгалузевих нормах зазначено, що періодичність прибирання службових приміщень встановлюється роботодавцем згідно з місцевими організаційно-технічними умовами.

Отже, обсяг робіт по прибиранню приміщення при 8-ми годинному робочому дню, який потрібен для нарахування мінімальної заробітної плати встановлюється роботодавцем при розробленні робочої інструкції прибиральника службових приміщень, керуючись вищенаведеними нормами з врахуванням специфіки прибирання відповідного закладу.

 

Голова МК профспілки                                              О. Дзюба

Tagged , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.