Головам ППО
Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію які умови праці можна вважати істотними.
Істотні умови праці є оціночним поняттям у трудовому праві. Питання віднесення тих чи інших умов праці до істотних чи неістотних постає тоді, коли у власника виникає потреба їх змінити. У таких випадках власникові чи уповноваженому ним органу необхідно узгодити це питання з кожним працівником, адже одна й та сама умова праці для одного з них може бути істотною, а для іншого – ні.
До істотних умов праці, крім перелічених у ч. 3 ст. 32 КЗпП, з урахуванням інтересів конкретних працівників можна віднести й інші. Наприклад, встановлення або скасування деяких додаткових елементів у трудовій функції, якщо основна трудова функція при цьому не змінюється, відбуваються збільшення або зменшення обсягу роботи, ступеня самостійності і відповідальності працівника, ступеня шкідливості роботи, перехід з індивідуальної на колективну організацію праці і навпаки та створюються інші умови, що характеризують трудовий процес.
Голова МК профспілки О. Дзюба