Лист 27.04.2023 № 133 надає інформацію про нюанси надання відпусток особам з інвалідністю.

Головам ППО

                Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію про нюанси надання відпусток особам з інвалідністю.

               Працівники-особи з інвалідністю, які нещодавно влаштувалися на роботу та ще не відпрацювали перших 6 місяців на цьому підприємстві, можуть скористатися своїм правом оформити щорічну оплачувану відпустку повної тривалості ще до настання шестимісячного терміну їхньої безперервної роботи на цьому підприємстві (пункт 2 частини сьомої статті 10 Закону України «Про відпустки»). Працівники-особи з інвалідністю, які вже тривалий час працюють на підприємстві, за своїм бажанням мають право піти у щорічну відпустку в зручний для них час (частина тринадцята статті 10 Закону України «Про відпустки»). Тривалість щорічної основної відпустки для працівників-осіб з інвалідністю становить:

  • для осіб з інвалідністю I і II груп — 30 календарних днів;
  • для осіб з інвалідністю III групи — 26 календарних днів

Відпустка без збереження заробітної плати тривалістю до 30 календарних днів щорічно надається особам з інвалідністю III групи, тривалістю до 60 календарних днів щорічно — особа з інвалідністю I та II груп (пункти 6, 7 частини першої статті 25 Закону України «Про відпустки»).

Голова МК профспілки                                                      О. ДЗЮБА

Tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.