Лист 27.06.2022 № 147 надає інформацію як видати трудову книжку дистанційному працівнику у разі його звільнення.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію як видати трудову книжку дистанційному працівнику у разі його звільнення.

                 Відповідно до пункту 4.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня 1993 року № 58, якщо працівник відсутній на роботі в день звільнення, то власник або уповноважений ним орган в цей день надсилає йому поштове повідомлення із вказівкою про необхідність отримання трудової книжки. Пересилання трудової книжки поштою з доставкою на зазначену адресу допускається тільки за письмовою згодою працівника. Таким чином, на думку НАДС, після отримання письмової згоди звільненого працівника його трудова книжка може бути направлена йому поштою. Якщо можливість поштового відправлення трудової книжки наразі відсутня, а сам працівник не може прибути для її отримання, вважаємо, що така трудова книжка має зберігатися у роботодавця до моменту її передачі працівнику одним із згаданих способів.

Окремо зазначаємо, що законодавство не містить визначених форм та обсягів письмових заяв, які мають надаватись працівниками відповідно до законодавства. Такі письмові заяви можуть бути складені в будь-якій формі, проте мають містити чітке, однозначне і зрозуміле волевиявлення заявника. Отже, письмові заяви і повідомлення, включаючи згоду на поштове відправлення трудової книжки, можуть бути надані працівником у формі текстового повідомлення будь-якими засобами телекомунікаційного зв’язку (електронна пошта, WhatsApp, Telegram тощо).

Голова МК профспілки                                                       О. Дзюба

Tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.