Лист 28.06.2022 № 148 надає інформацію щодо доплат, надбавок, премій працівникам під час воєнного стану

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію щодо доплат, надбавок, премій працівникам під час воєнного стану.

Чи зберігаються в період війни за працівником доплати, надбавки, премії, які він отримував до війни

Згідно з Законом «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», співробітники і далі можуть розраховувати на доплати, надбавки, премії та інші гарантії в оплаті праці. Однак інші норми, зазначені в цьому Законі, розширюють права працедавців, що може позначитися на розмірі зарплати співробітників та її отриманні. Роботодавець не може одноосібно скасувати доплати чи надбавки, що передбачає колективний договір та Положення про оплату праці. Дане питання він повинен погоджувати з профспілкою чи представниками трудового колективу. Він має ухвалити з ними рішення, оформити його протоколом, після чого окремим документом вносяться зміни до актів компанії про оплату праці. В період війни норми ч. 3 ст. 32 КЗпП та інших законів, в яких йдеться про те, що співробітників потрібно повідомити про те, що змінюються істотні умови праці за 2 місяці, не застосовуються. Працедавець може це зробити одразу після ухвалення рішення.

Чи поновляться після війни доплати, надбавки та премії автоматично

Все залежить від того, якою процедурою було скасовано доплати, надбавки та премії. Якщо це була зміна істотних умов праці або внесення змін до колдоговору та Положення про оплату праці, термін дії таких умов оплати праці працедавець визначає сам. Якщо такі виплати скасовані у зв’язку з призупиненням дії деяких положень колдоговору через війну, зміни діють тільки на період війни.

Голова МК профспілки                                                       О. Дзюба

Tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.