Лист 28.11.2023 № 363 Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію Пенсійного фонду України як до страхового стажу зараховується період догляду за особою з інвалідністю.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію Пенсійного фонду України як до страхового стажу зараховується період догляду за особою з інвалідністю.

           Згідно із Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 15 квітня 2023 року № 1058-IV передбачено зарахування до страхового стажу періодів:

  • догляду за особою з інвалідністю I групи або за особою, яка досягла пенсійного віку та за висновком закладу охорони здоров’я потребує постійного стороннього догляду;
  • догляду за дитиною з інвалідністю чи за тяжко хворою дитиною, якій не встановлено інвалідність.

До страхового стажу зараховується період догляду за дотриманням певних умов:

  • якщо людина, яка здійснювала догляд є працездатною (не досягла пенсійного віку та не є особою з інвалідністю);
  • не працювала в такий період;
  • отримувала в органах соціального захисту населення допомогу, надбавку або компенсацію відповідно до законодавства.

Період догляду враховується до страхового стажу людини, оскільки у цей період вона є застрахованою особою (ст. 11 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»). Страхувальником для неї є відповідний орган соціального захисту населення, що виплачує їй допомогу, надбавку або компенсацію.

Якщо догляд мав місце у період з липня 2000 року (після впровадження персоніфікованого обліку у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування), то заробіток за цей період враховується у розмірі мінімальної заробітної плати. У разі доцільності зазначений період «оптимізується» (вилучається з підрахунку індивідуального коефіцієнту заробітку для обчислення пенсії як період з найнижчим заробітком).

Голова МК профспілки                                       Олександр ДЗЮБА

Tagged , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.