Лист 29.04.2022 № 79 надає інформацію як працюватимемо та відпочиватимемо у травні.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію як працюватимемо та відпочиватимемо у травні.

                Нагадаємо, що відповідно до статті 73 КЗпП встановлено, зокрема, такі святкові і неробочі дні:

  • 1 травня (субота) — День праці;
  • 9 травня (неділя) — День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День перемоги).

За старими правилами

За статтею 67 КЗпП, якщо святковий або неробочий день співпадає з суботою або неділею, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого. Тобто вихідними днями мали б бути понеділки 2 травня (перенесення вихідного з 01.05.2022 р.) та 9 травня (святковий день).  У такому разі загалом буде: календарних днів — 31; робочих днів — 20; вихідних та святкових днів — 11.

З 24 березня 2022 року діють нові правила

Закон «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 р. № 2136 (далі — Закон № 2136) ці правила змінив на час війни.

У період дії воєнного стану не застосовуються норми КЗпП статті 53 (тривалість роботи напередодні святкових, неробочих і вихідних днів), частини першої статті 65, частин третьої-п’ятої статті 67 та статей 71–73 (святкові і неробочі дні). На практиці це означає, що офіційних святкових та неробочих днів в Україні немає. При цьому графік роботи та час відпочинку встановлює роботодавець. Тому, чи дотримуватися старих правил і не працювати в понеділок, або, якщо є необхідність, вивести людей у понеділок на роботу — кожен керівник підприємства чи фізособа-роботодавець вирішують у 2022 році самостійно.

Зверніть увагу: максимальна тривалість робочого тижня під час війни збільшена і становить вже не 40, а 60 годин (ч. 1 ст. 6 Закону № 2136). Тому скасовані свята можуть увійти в норму робочого часу і оплачуватися в одинарному розмірі, якщо роботодавець не вирішить, що такий день буде вихідним (і не оплачуваним).

Водночас Держпраці наголосила, що 2 травня та 9 травня є звичайними робочими днями, робота в які оплачується у звичайному порядку. Відповідно й банки будуть працювати в звичайному режимі 2 та 9 травня.

Голова МК профспілки                                                           О. Дзюба

 

Tagged , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.