Лист 29.09.2022 № 249 надає інформацію які умови праці для жінок має забезпечити роботодавець.

Головам ППО

                Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію які умови праці для жінок має забезпечити роботодавець.

              Жінки не можуть працювати на підземних роботах. Але дозволяється доручати їм не пов’язану з фізичною працею роботу під землею, наприклад, санітарне та побутове обслуговування. Також забороняється залучати жінок до підіймання й переміщення вантажів, вага яких перевищує встановлені граничні норми:

  • підіймання й переміщення вантажів у разі чергування з іншою роботою (до двох разів на годину) — 10 кг;
  • підіймання й переміщення вантажів постійно протягом робочої зміни — 7 кг.

Сумарна вага вантажу, який переміщується жінкою протягом кожної години робочої зміни, не повинна перевищувати:

  • з робочої поверхні (конвеєр, стіл, верстат) — 350 кг;
  • з підлоги — 175 кг.

Якщо працівниця вагітна або має дітей до 3 років і не може виконувати свої обов’язки, роботодавець має перевести її на легшу й безпечнішу роботу, знизити норму виробітку зі збереженням середньої зарплати.

Також роботодавцеві заборонено вимагати від неї працювати вночі (з 10 години вечора до 6 години ранку), у понаднормові години та вихідні або їздити у відрядження. Якщо жінка має трохи старших дітей — від 3 до 14 років, або ж доглядає дитину з інвалідністю, за бажанням вона може працювати понаднормово чи їздити у відрядження. Ці ж вимоги поширюються на працівників, які виховують малолітніх дітей без матері.

 

Голова МК профспілки                                                            О. Дзюба

 

Tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.