Лист №290 від 16.11.2018р., щодо розрахунку окладів в бюджетній сфері, рішення Верховного суду

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає роз’яснення щодо розрахунку окладів в бюджетній сфері, рішення Верховного суду.

Розмір посадових окладів (тарифних ставок) працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери, починаючи з 2-го тарифного розряду повинен бути розрахований саме з суми мінімальної заробітної плати, встановленої законом на відповідний бюджетний рік, що Урядом зроблено не було. Відповідний висновок містить постанова Верховного суду (Касаційного адміністративного суду) від 24.10.2018 р. у справі № 826/7823/16.

 Позивачу вдалося дійти до вищої судової інстанції та виграти спір з Урядом щодо визнання незаконним та нечинним пп. 1 п. 1, Змін, затверджених постановою КМУ від 06.04.2016 р. № 288. Верховний суд визнав правильними висновки судів, що базою розрахунку ставки (окладу) робітника першого розряду виступає розмір мінімальної заробітної плати та тарифна ставка робітника першого розряду встановлюється у розмірі, що перевищує законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати. Твердження Уряду про законність спірної постанови суд не врахував, оскільки зазначений відповідачем термін “розрахункова тарифна ставка” жодним нормативним актом не визначений, а в силу вимог Постанови № 1298 базою для визначення посадових окладів (тарифних сіток) за розрядами Єдиної тарифної сітки є оклад (ставка) працівника 1 тарифного розряду.

 P.S. Варто відзначити, що оскаржувалися рішення Уряду про перегляд посадового окладу працівника 1-ого тарифного розряду ще у 2016 році. З того часу змінилася редакція ст. 6 Закону України “Про оплату праці”, в т.ч. щодо розміру мінімального посадового окладу (тарифної ставки). До того ж, попри таке рішення ВС, без відповідних змін до Постанови № 1298 бюджетні установи не зможуть обраховувати посадові оклади в інших розмірах, аніж нею визначено. Тож не варто сподіватися, що таке судове рішення підвищить розміри окладів в бюджетній сфері. Воно лише в черговий раз вказує на те, що Уряд нехтує законодавчими нормами, якщо мова йде про те, коли необхідно знайти додатковий фінансовий ресурс на оплату праці в бюджетній сфері.

Голова МК профспілки                                                          О. Дзюба

Tagged , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.