Лист 30.11.2023 № 365 Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію Державної служби України з питань праці чи може роботодавець з власної ініціативи звільнити одиноку матір.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію Державної служби України з питань праці чи може роботодавець з власної ініціативи звільнити одиноку матір.  

              Згідно статті 184 Кодексу законів про працю України роботодавець за власною ініціативою не може звільнити з роботи:

  • вагітну жінку;
  • жінку, яка має дітей віком до трьох років (також, коли надано відпустку без збереження зарплати тривалістю, згідно медичного висновку, але не більш як до досягнення дитиною 6 років);
  • одиноку матір при наявності дитини віком до 14 років або дитини з інвалідністю.

Виключеннями із загального правила є лише випадок повної ліквідації підприємства або закінчення строку трудового договору. За таких умов допустимо звільнення перелічених категорій працівниць, але з обов’язковим їх працевлаштуванням.

 Визначення поняття одинокої матері на законодавчому рівні відсутнє, але відповідно до пункту 9 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами трудових спорів» від 06.11.1992 р. № 9, одинокою матір’ю потрібно вважати жінку, яка не перебуває у шлюбі і у свідоцтві про народження дитини якої відсутній запис про батька дитини або запис про батька зроблено в установленому порядку за вказівкою матері; вдову; іншу жінку, яка виховує і утримує дитину сама.

Голова МК профспілки                                                             Олександр ДЗЮБА

 

Tagged , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.